18 במאי
קידום אתרים We do media

קידום אתרים

המאמר הבא יסביר לכם על אופן חשיבות קידום אתרים ולמעשה יסביר לכם את שיטות הפעולה הנדרשות לקידום האתר שלכם באופן יעיל ומקצועי.

קידום אתרים הינו אחד המהלכים החשובים ביותר שעסק צריך לקחת בחשבון, הקידום הינו גורם חשוב מאוד בהתפתחות העסק והגדלת מספר לקוחות באופן משמעותי וככל שתגיעו לתוצאות טובות יותר כך כמות הלקוחות וההכנסות לעסק יגדלו.

קידום אתרים נעשה בכמה דרכי פעולה במקביל על מנת להביא לתוצאות מקסימאליות ודירוג גבוה במנועי חיפוש. מנוע החיפוש Google הינו המנוע החשוב ביותר שאנו נרצה לקדם את האתר , 95% ממשתמשים ברשת מחפשים תכנים , תמונות ומידע בעזרת מנוע החיפוש של Google ו98% מהמשתמשים שמחפשים, אינם עוברים כלל לדף השני בתוצאות החיפוש .בעצם רוב הלקוחות הפוטנציאלים העתידיים של העסק שלכם מופנים למתחרים שלכם בזמן קריאת המאמר.

קידום אתרים אורגני SEO

הינו תהליך אשר מתמקד בקידום האתר בתוצאות החיפוש הטבעיות כלומר, כאשר אנו מחפשים תוכן מסוים בגוגל בדף תוצאות החיפוש עולה לנו כותרות מסומנות למעלה בדף ובצדו השמאלי של הדף אלה הם תוצאות קידום ממומן של גוגל ונרחיב עליהם בהמשך ותוצאות קידום האורגני נמצאות במרכז הדף מתחת לכותרות המודגשות.

תהליך קידום אתרים בשיטה האורגנית פועל על פי סטנדרטים קבועים (מדרג) הנקבע על ידי Google ומתעדכן באופן רצוף כל כמה חודשים. נסו לתאר רובוטים קטנים אשר עוברים ובודקים את קוד האתר שלכם , את הלינקים היוצאים ונכנסים לאתר, את תוכן האתר שלכם ועוד המון פרמטרים אחרים אשר בסופו של דבר משפיעים על רמת הדירוג של האתר שלכם בתוצאות החיפוש, לכן חשוב מאוד לבחור בצורה נכונה את מקדמי האתר והמתכנתים של האתר שלכם הם אלה שלבסוף הכי משפעים על תוצאות קידום האתר שלכם.

התהליך הראשוני בכל קידום אורגני נקרא אופטימיזציה שלמעשה הינו תהליך מורכב שעובר קוד האתר שלכם על ידי אנשים מקצועיים בלבד להיות יותר קריא ומובן עבור מנוע החיפוש בהתאם למילות החיפוש הנבחרות לקידום האתר שלכם.

התהליך השני והמורכב לא פחות הינו בניית מערך קישורים נכנסים ויוצאים אל האתר שלכם. בניית מערך קישורים הוא חלק אינטגראלי חשוב מאוד ואף מסוכן לתהליך קידום האתר אם המקדם אינו מקצועי ונסביר למה:

לפני כמה שנים בניית מערך הקישורים היה פרוץ ותהליך הבנייה היה שונה מהיום , ככל שהיינו מקבלים יותר קישורים המופנים מאתרים שונים ברשת אל האתר היעד (שאנו רוצים לקדם) האתר היה מקבל מדרג גבוהה יותר בעיני מנוע החיפוש ולמעשה היה מתקדם למקומות גבוהים בגלל שהאתר הינו "חשוב יותר מאחרים" כולם מוצאים קישור אל האתר היעד. שיטה זו כיום אינה מקובלת ואף מזיקה לאתר ואני אסביר כיצד , אם אנחנו נרצה להוציא קישור מאתר אחר לאתר שלכם והתוכן אינו זהה לתוכן בדף האתר שלכם הקישור יסומן במנוע החיפוש כקישור לא טבעי ובמקום לקדם את האתר שלכם האתר ירד בדירוג ובתוצאות החיפוש. לדוג' – אם תוכן האתר שלכם הוא בתחום המזון קבלת קישור נכנס לאתר שלכם מאתר שהתוכן שלו עוסק במוסיקה זהו קישור לא טבעי אשר יכול להזיק לקידום האתר שלכם.

יש המון פעולות שמקדם האתר צריך לנקוט לפני בניית מערך קישורים נכון , תחילה יש לבצע חקר מעמיק על אתרים מתחרים ועל בניית מערך הקישורים הנכנסים שלהם ובכלל לבדוק את כל הפרמטרים שיכולים לעזור ולשפר את מעמד האתר שלכם לעומת האתרים המתחרים שכרגע נמצאים במקומות הראשונים.

תהליך קידום אורגני דורש מהמקדם השקעה ועבודה רבה גם לאחר תהליך אופטימיזציה של האתר אנו מתעדכנים באלגוריתם של גוגל באופן קבוע משתמשים בתוכנות מקצועיות לחקר וסטטיסטיקות עבור מילות המפתח ובניית אסטרטגית קישורים נכון. אצלנו העבודה נעשית על ידי מהנדסי תוכנה מהמובילים בתחום תוך הקפדה על אמינות ועמידה בתקן מריבי של כתיבת קוד האתר.

מה כולל קידום אתרים אורגני במחלקת קידום אתרים R&R Software Solutions :

קבלת דו"ח מידע מפורט עבור סטאטוס האתר
מחקר מילות מפתח
כתיבת מפת אתר XML
הטמעת מפת האתר
ניתוחים סטטיסטים כל רבעון
מחקר מתחרים באינטרנט
טיפול במבנה האתר והיררכיית קישורים – Long tail
אופטימיזציה למילות מפתח
בחירת אסטרטגיית קישורים
בניית מערך קישורים
רישום באינדקסים מובילים
הטמעת גוגל אנליטיקס
כתיבת ל Google Robots
כתיבה בפורומים לצורך קידום
כתיבה של תוכן מקורי והטמעת מילות המפתח

להתחיל להתקדם - לחץ
קידום אתרים ממומן (PPC) ב-Google

קידום אתרים ממומן מתייחס למודעות המודגשות בדף תוצאות החיפוש למעלה או בצדו השמאלי של דף תוצאות החיפוש.

הקידום הממומן נעשה על ידי הקמת קמפיין שיווקי ובעזרת כלים מקצועיים של Google אשר יעניקו את מירב האפקט עבור הקמפיין השיווקי לקידום האתר, הקמפיין מנוהל כולו בכלי Google AdWords ולמעשה בתוך שעה קלה אפשר לראות תוצאות הקידום ולהתחיל לקבל פניות לעסק. תהליך הקמת הקמפיין צריך להיות מנוהל על ידי אנשים מקצועיים בלבד היודעים להשתמש בכלים אילו לצורך קידום יעיל של האתר שלכם במינימום משאבים ועליות מצד הלקוח.

בשונה מקידום אתרים אורגני , הקידום הממומן נעשה על ידי הגדרת תקציב מראש שהלקוח מגדיר והתשלום נעשה עבור כל קליק על המודעה ולא עבור החשיפה של המודעה בתוצאות החיפוש. אם תחום העיסוק של האתר שלכם הינו לדוג' מוצרי חשמל והגדרנו קבוצת מילות מפתח מתאימות לחיפוש כמו: מוצרי חשמל , מקררים, תנורים, טלוויזיות וכו' , במידה שמישהו יקליד בשורת החיפוש את המילים האלו הפרסום של האתר שלכם יופיע בדף תוצאות החיפוש אבל התשלום נעשה רק לאחר שנעשה קליק על המודעה שלכם זאת אומרת שכמות החשיפה היא עצומה ורק לאחר הקליק על המודעה התשלום מתבצע בפועל ישירות לחשבון של גוגל.

כמובן שהחלטת מילות המפתח לקידום האתר נעשה לאחר חקר מעמיק עבור כמות חיפושים שנערכו על ידי משתמשים סטטיסטיקות שונות וחקר מתחרים .

למעשה כל מילת מפתח עומדת במכרז והמתחרים באותו ענף עיסוק שלך הם אלה שקובעים את הרף עבור מילת החיפוש כל שיהיו יותר מתחרים בשוק כך מילות המפתח של תחום העיסוק שלכם יהיו יותר מבוקשות ויותר יקרות.

לדוגמא – אם תחום העיסוק שלי בענף הנדל"ן ומילת המפתח שאני רוצה לקדם את האתר שלי הינה דירות למכירה ונניח כי תחום עיסוק זה אינו תחום מבוקש אז המחיר עבור מילת המפתח יהיה זול. במידה וענף זה כמו שהוא נמצא כיום פורח ומשגשג וכמות התחרות בשוק היא עצומה מילת המפתח "דירה למכירה" הינה יקרה מאוד וכל מי שרוצה להיות במקום הראשון צריך לשלם יותר ממתחריו. ככל שמילת החיפוש יותר נדרשת כך עולה ערכה ומחירה בהתאם.

להרכבת קמפיין - לחץ