בניית אתרים ושירותי IT

שירותי IT

We do mediaמספקת שירותי מערכות מידע לארגון או לעסק כחלק מהשירותים הטכנולוגיים שהיא מציעה ואחראית על מערכות המידע והטכנולוגיה הממוחשבות הנמצאות בו ותומכת במטרות הארגון.

מה זה IT?

בראשי תיבות זה (Information Technology = טכנולוגיית מידע). שירותי IT הם בעצם שימוש בטכנולוגיות מחשוב לצורך ניהול ועיבוד מידע בארגון לו ניתן השירות.

דוגמאות לשירותי IT: ניהול בסיסי נתונים, ניהול מערכות ERP, תמיכה ברשתות, אבטחת מידע וכדומה.

כלומר: שירותי IT מכילים בתוכם שימוש בתוכנה, בחומרה, ברשתות מחשבים לצורכי ניהול מידע ולכן כל התחומים הקשורים במערכות המחשב הם בעצם נכללים תחת ההגדרה של שירותי IT.

מהו מנהל מערכות מידע?

באופן כללי מנהל מערכות מידע מדווח למנכ"ל, סמנכ"ל תפעול ו/או סמנכ"ל הכספים. בארגונים צבאיים מנהל מערכות מידע מדווח למפקדים. שירותי IT והמערכות מידע בארגון נהיה חשוב בארגונים רבים כחלק מרכזי לגיבוש יעדים אסטרטגיים עבור הארגון. מנהל מערכות מידע אחראי על היישום של הטכנולוגיה כדי להגדיל את נגישות המידע והניהול של המערכות המשולבות בארגון. לצורך השוואה, מנהל מערכות המידע צריך להתאים את עצמו לשימוש במערכות הטכנולוגיות הקיימות ולעומת זאת מנהל הטכנולוגיה אחראי על פיתוח טכנולוגיות חדשות על מנת להרחיב את היכולת הטכנולוגית בחברה. כאשר שתי העמדות ישנן בארגון מנהל מערכות המידע בדרך כלל אחראי על התהליכים והנהלים הקשורים לזרימת המידע והמנהל הטכנולוגי אחראי על התשתיות הטכנולוגיות.

למנהל מערכות מידע לרוב צריכים להיות כישורים במספר תחומים טכנולוגיים, כגון: מדעי המחשב, הנדסת תוכנה או מערכות מידע, מצד שני למנהלי מערכות המידע צריך להיות גם ידע או הכשרה בתחום מנהל העסקים ובניהול פרויקטים.

מבנה מערכות מידע

מערכת מידע בדרך כלל בנויה על מודל "שלוש השכבות".

  1. שכבת אחסון המידע – בסיס הנתונים (DataBase)
  2. שכבה לוגית – עיבוד וניתוח המידע
  3. שכבת התצוגה – ממשק המשתמש (GUI)

קיימות גם מערכות מורכבות יותר עם מספר רב יותר של שכבות.

מערכת מידע מאפשרת את אחסון המידע, ניהול המידע ועיבוד הנתונים ושליפתם לפי הצורך.

ב We do media בנוסף לשירותי IT שאנו מציעים אנו גם מתמחים בבניית מערכות תוכנה ופתרונות תוכנה לעסקים על פי צורך ודרישה על מנת ליעל תהליכים ארגוניים.

שירותי IT ובניית מערכות תוכנה ניתנים בכל התחומים ולכל סוגי העסקים (גדולים וקטנים). ניתן לחלק את מערכות המידע לשני סוגים: סוג ראשון אלו מערכות מידע המיועדות לביצוע פעולות (Transaction Processing) והסוג הנוסף אלו מערכות מידע המיועדות לאיסוף נתונים לצורך תמיכה בקבלת החלטות (Decision Support).


לקביעת פגישה - לחץ